Így lehetsz hatékony dizájner!
A dizájnerként és webdizájnerként is szenvedhetünk alkotói válságban, de ennek esélyét minimálisra csökkenthetjük, ha megfelelő rendszert építünk a munkánk köré.
Legyen saját gyűjteményünk!
Mindenekelőtt szükségünk van azokra a használható segédanyagokra, szoftverekre és adatbankokra, amelyeket minden esetben megkönnyítik a munkánkat. Legyen egy listánk ezekről, ne kelljen minden egyes projekt során újra összegyűjtögetni a használható és fellelhető segédanyagokat!
Igazán nem nagy művészet; akár egy táblázatban vagy egy jegyzettömbben is rendezhetjük a linkeket és az információkat. Abban az esetben lesz igazán hasznos a gyűjteményünk, ha rendszeresen bővítjük a listát a megtalált legjobb eszközökkel és adatokkal.
Ha hibázunk, ne főljön a fejünk!
A HTML, CSS vagy PHP kódok módosításánál fennáll az a veszély, hogy valamit elhibázunk és az egész megjelenés vagy működés látja a kárát. Ez főként abban az esetben fordulhat elő, ha még nem rendelkezünk magabiztos programozói tudással. Ilyenkor kiemelten fontos a biztonsági másolatok készítése, aminek segítségével könnyedén visszaállíthatjuk az eredeti állapotot.
Biztonsági másolat megléte esetén csupán 10-20 percnyi munkánk mehet kárba, nem pedig az egész honlap működése, amit csak jártasabb programozó tudna helyrehozni.
Legyünk előrelátóak a háttérszínek megválasztásánál!
Képzeljünk el egy aprócska, de annál bosszantóbb esetet! Elkészítjük a honlap fejlécének grafikai elemeit, rajzolunk valami szépet az oldalsávba is, szinte minden tökéletes, ám a megrendelő egy hangyányival világosabb háttérszínt szeretne. A háttérszín cseréje a CSS fájlban csupán néhány másodpercet vesz igényben, viszont a logó, a fejléc kép és az oldalsáv grafikai elemeit a háttértől eltérő négyzetek határolják. Teljes káosz, harakiri, ez így nem maradhat. Pláne ha nem őriztük meg a forrásfájlokat. Újratervezés!
A problémát megoldotta, illetve megelőzte volna a transzparens, azaz az átlátszó háttér használata. Használjuk ezeket akkor is, ha egyszínű háttérre kell a logót vagy grafikát helyeznünk!
A fenti csupán egy példával szolgál, miért kell a grafikusnak úgy végeznie a munkát, hogy az bármikor a lehető legegyszerűbben és leggyorsabban módosítható legyen.